top of page
implant.JPG

Implant

Implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Kemiğin kalitesi de implant başarısını etkileyen faktörlerden birisidir. Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece diş etlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir.

Diş ve Çene cerrahisi

Ağız boşluğu içerisinde yer alan yumuşak doku (yanak, damak, dil, dudak gibi) ve sert dokuları (dişler, kemikler) ilgilendiren her türlü rahatsızlığın teşhisini ve cerrahi tedavisini lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında ameliyathane ortamında operasyonlar yaparak gerçekleştiren bir bölümdür.Diş çekimleri, gömülü diş operasyonları, yirmi yaş dişi çekimleri, implant uygulamaları, çene kırıklarının tedavisi, çene tümörlerinin teşhis ve tedavi edilmesi, çene ve çene çevresindeki dokularda oluşan apse veya kistlerin teşhis ve tedavi edilmesi, protez ve ortodontik tedavi öncesi bozulmuş dokuların tedavi edilmesi gibi olgular, ağız diş ve çene cerrahisi uzmanı tarafından uygulanmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı, yaşlanmayı durduran bir uygulamadır. İnsanlar yaşlandıkça en belirgin olarak yüz çöker kırışıklıklar
başlar, diş renkleri sararır ve dişler aşınır. Göz kapakları düşer ve genel bir çöküş olur. İşte estetik diş uygulamalarıyla
bu görüntü efektlerinden kurtulmak mümkündür. Öncelikle ağız yüksekliği tekrar genç bireylerdeki gibi yükseltilir.
Dişlerin aşınmış yüzeyleri ve renkleri tekrar renove edilir. Dudak köşelerinin aşağı doğru inişleri durdurulup yükseltilir
ki bu efekt her zaman gülen ve mutlu bir ifade sağlar. Dudaklar desteklenir ve kırışıklıklar önlenir. Dudak ve çevre
dokular gençleştirildikçe göz ve çevre dokulardaki değişikliklere inanamayacaksınız. Bu nedenle önceki ve sonraki
resimlerdeki gözlerin açıklığı ve kaşların durumu çok ama çok farklı olacaktır.

Protez

Diş protezleri, diş eksikliklerinin tedavisi için hazırlanan yapay dişlerdir. Diş protezlerinin yapım amacı diş eksikliği nedeniyle kaybolan fonksiyonun yeniden kazanılması, bozulan konuşmanın düzeltilmesi ve estetik görünümün sağlanmasıdır. Protezler sabit (kaplama ve köprüler) ya da hareketli (takılıp çıkarılabilen damaklar) dizaynda hazırlanabilirler. Protezlerin sabit veya hareketli dizaynda hazırlanmasına karar verilirken, ağızda kalan diş sayısı, bu dişlerin ağız içinde bulunduğu yerler ve dişlerin dayanıklılıkları diş hekimi tarafından incelenir.

Çoçuk Diş Hekimliği

Pedodonti, çocuklukların süt ve kalıcı dişlerde oluşabilecek çürük, travma ya da kalıtımsal deformasyonların tedavi edildiği, koruyucu diş hekimliği hizmetinin verildiği branşın adıdır. Pedodontist ise, çocukların ağız ve diş yapısıyla birlikte, çocuk psikolojisi, büyüme ve gelişme konularında uzmanlık eğitimi almış diş hekimidir.

bottom of page